ŚWIADECTWO CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ

Dlaczego potrzebujesz świadectwa charakterystyki energetycznej?

Zgodnie z nowelizacją ustawy ustawy z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków, które wchodzi w życie 28 kwietnia 2023 roku - świadectwo charakterystyki energetycznej jest wymagane przy każdej sprzedaży i wynajmie nieruchomości
W przypadku braku świadectwa charakterystyki energetycznej przy wynajmie LUB sprzedaży nieruchomości grozi grzwyna - nawet do 5000zł!

Notariusz wymaga, aby do aktu notarialnego zostało dostarczone świadectwo charakterystyki energetycznej.​

CO TO JEST I CO ZAWIERA?

Świadectwo charakterystyki energetycznej to dokument, który określa wielkość zapotrzebowania na energię niezbędną do zaspokojenia potrzeb energetycznych związanych z użytkowaniem budynku lub części budynku. Świadectwo charakterystyki energetycznej jest ustandaryzowane i jego wzór określony jest przez Ministra Inwestycji i Rozwoju. Zawiera ono szereg parametrów technicznych budynku, jego zapotrzebowanie energetyczne, adres, zdjęcie obiektu oraz dane osoby sporządzającej świadectwo.

Kto wykonuje takie świadectwo?​

Nasze świadectwa są w pełni legalne i wykonane przez audytorów wpisanych do wykazu osób uprawnionych w centralnym rejestrze charakterystyki energetycznej budynków.

masz jakieś pytanie?Skontaktuj się z nami!